Робота пришкільного табору "Веселка"

16.06.2017 17:07

Швидко пливе час... І знову літо. Ще один навчальний рік прямує до свого логічного завершення. Пройшли підсумкові роботи і знову в нашій школі, як і в інших школах країни 29 травня розпочав свою роботу пришкільний оздоровчий табір з денним перебуванням «Веселка».

Вихователі радо зустріли своїх малюків. Дітей розподілили по загонах, ознайомили з режимом роботи табору, правилами поведінки та обов’язками. Всі дружно обирали назву, девіз свого загону проявили творчість та фантазію при оформленні стінівок. Таким чином табір отримав 2 загони: «Капітошка» та «Сонечко». Цього ж дня пройшло і відкриття табору. Свято розпочалося з урочистої лінійки, присвяченої дню відкриття табору.

Виховна робота у таборі проводилася в таких основних напрямах: спортивно-оздоровча, художньо-естетична,  краєзнавча .

Спортивно-оздоровчий напрям роботи включав у себе різноманітні спортивні змагання (веселі старти, веселий футбол, ігри , розваги). За проведення цих заходів на належному рівні відповідав учитель фізичного виховання Іщук О.М.. Кожний ранок у таборі починався з ранкової гімнастики, яку проводили  на свіжому повітрі, а в період, коли на вулиці дощова погода в нас в школі є велика спортивна зала та при необхідності, великий холл.

Особливою популярністю користується у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал. Завдяки пропозиціям дітей у таборі з'явились такі заходи: «Конкурсна програма «Караоке»,  талант – шоу «Ми – твої діти, ми - твої квіти, ми, Україно, – надія твоя!», конкурси «Заплети косу» , «Міс Білосніжка», дискотека українських танців «Хто із вас мастак станцювати гопак».

Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Щороку 1 червня, у перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей. Для наших вихованців свято розпочалося поїздкою до міста Куп'янська на святковий концерт. Учні активно змагалися у різних конкурсах, танцювали у флешмобі, каталися на каруселях.  А  закінчилося свято в стінах рідної школи виготовленням плакатів «Світ очима дітей» та «Даруємо планеті тепло дитячих рук».

Краєзнавчий напрям виховної роботи - це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного села і краю. У «День природи» була проведена екскурсія на луки під час якої відбулася вікторина «Чи знаєте ви лікарські рослини?». Діти дізналися про правила захисту від комах, кліщів, комарів. З захопленням брали участь у пісенному конкурсі «Рослини  у  піснях» та складанні букетів «Кульбантик». І місце посіли діти  загону «Сонечко» за оригінальність та креативність роботи. Багато позитивних емоцій принесли дітям екскурсії на Старовірівський птахокомплекс, до сільської бібліотеки.  Захоплюючою була екскурсія на страусину  ферму. Багато корисного діти дізналися про умови утримання цих птахів. Кожен потримав яйце. Побували учні і в корівнику, відбудованому за європейськими стандартами, де всіх пригостили молоком.

Не менш цікаво було відвідати  швейний цех, друкарню, де кожна  дитина отримала в подарунок газету та листочки календаря на 2018 рік, пожежну частину м. Куп'янська, де школярі багато цікавого дізналися про професію пожежника, самі побували в цій ролі: включали пожежну сирену, одягали шоломи.

Велику роль у вихованні дітей відіграє спілкування з дорослими. У проведенні заходів приймали активну участь батьки та бабусі вихованців, які разом з дітьми пекли картоплю, давали майстер-класи гри в шахи та футбол, виготовлення оріґамі.  Хочемо сказати слова щирої вдячності Тарану Володимиру Вікторовичу та  Малік Надії Володимирівні за те, що знайшли можливість приєднатися до нас.

Ось і прийшов день прощання. Табірна зміна пролетіла цікаво і дуже швидко. Прийшов час прощатися. Всі діти без винятку брали участь у святковому концерті, конкурсах та іграх. Всі були раді подарункам і грамотам, які отримали на підсумковій лінійці.

За 14 днів перебування у таборі вихованці здружилися з вихователями і між собою, тут вже не було поділу, хто з якого класу і кому скільки років - була єдина, дружна команда пришкільного табору «Веселка». Впевнені, що час, проведений  в таборі «Веселка»,  для учнів нашої школи став яскравим, корисним і веселим.