Заходи до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

22.11.2017 14:24

Я зітхну... запалю обгорілу свічу,

Помічаю: не замки-твердині, не храми —

Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях,

З долини, аж немов з кам'яної гори

Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна, XX століття

І не рік, а криваве клеймо — «33».

Цими рядками в Старовірівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г. Кравченка під керівництвом вчителя історії Василенко І.Є. проведено урок пам’яті для учнів 8-11 класів присвячений 85-им роковинам пам’яті та вшанування жертв цієї страшної трагедії українського народу.

Кожну четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе в трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Вчора – це наша історія, а кожен урок історії – це урок знань про минуле, сучасне нашого народу, можливість зазирнути краєчком ока у майбутнє. Минуле було різним: радісним і сумним, а було ще й трагічним. Сьогодні на уроці ми торкнемося саме трагічних сторінок життя нашої України.

85-м роковинам трагедії  Голодомору українського народу в 1932-1933 роках присвячується! Пам’ятаємо всіх убитих українців і свідомі того, що, виживши у 1933-му, вистоявши у 2014-му, переможемо завтра!