Волонтерська діяльність – це добровільна  діяль­ність учнівської молоді – волонтерів, яка спрямована на надання допомоги особам, котрі перебувають у складних життєвих об­ставинах та потребують  сторонньої допомоги, і сприяє самореалізації волонтера. Саме молодь є надійним потенціалом суспільства, який призводить до позитивних зрушень.

На базі Старовірівської ЗОШ І-ІІІ ступенів працює волонтерський загін «Милосердя». Робота загону тісно повязана з загально-шкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним.

Щорічно на передодні Дня волонтера проводиться загально шкільна лінійка, на якій проводиться прийом в ряди волонтерів нових добровольців. Заслуговують на увагу такі форми роботи, як виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя» ініційовані та організовані волонтерами. Проводяться індивідуальні та колективні роботи.

Основними завданнями діяльності волонтерів визначені наступні:

- створення умов для розвитку і саморозвитку учнівської молоді;

- виявлення і розвиток організаторських, творчих, професійних здібностей молоді;-

- здатності до взаємодопомоги, милосердя;

- підтримка та допомога  бійцям АТО, акції на допомогу дітям із зони АТО;

- допомога одиноким людям похилого віку, дітям пільгових категорій;

- пропаганда здорового способу життя, формування екологічної культури

Короткий опис волонтерської діяльності

Милосердя:

-          допомога у веденні господарства  самотнім людям, людям похилого віку (Малишева М.В., Глушко В.С., Андріянова Л.А., Зленко Л.М.)

Будемо гідні слави героїв:

-          догляд за могилою невідомого солдата (на території школи) та монументом слави (сільський парк);

-          участь у проекті «Допоможи  воїнам АТО»;

-          акція «Оберіг для солдата»;

-          акції «Напиши листа захиснику Батьківщини»;

-          проведення конкурсів, виховних заходів;

-          концерт до Дня Перемоги;

-          співпраця з Шевченківським районним волонтерським рухом «Дія»;

Чисте довкілля:

-          проведення акцій «За чисте довкілля», «Чисте подвір’я» (упорядкування території школи, та території села)

Спорт та здоровий спосіб життя:

-  проведення заходів з профілактики куріння, алкоголізму, наркоманії

- участь у всіх змаганнях:

класних, загальношкільних, районних

- організація спортивних свят та заходів;

- організація походів, екскурсій

- бесіди з медпрацівниками про здоровий спосіб життя